Profesija: Akcija par sakoptu Latviju!
Mājas lapa: http://www.tiribasdienas.lv

“Tīrības dienu” mērķis ir mudināt iedzīvotājus ar lielāku atbildību izturēties pret savu valsti, uzturēt tīru un sakoptu, kā arī ar neiecietību izturēties pret tās piemēslotājiem, turklāt veltīt tam savu uzmanību ne tikai vienu dienu. Akcijā iesaistīties aicināti uzņēmumi un sabiedriskās organizācijas simboliski kopīgiem spēkiem uzpošot Latviju.

Arhīvs
Augusts, 2020
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, 200 talcinieki piedalījās Malnavas „Tīrības dienās”
Publicēts 12. novembrī, 2012.
Malnavas koledžā apmēram 200 audzēkņi, studenti un skolotāji pasākuma „Tīrības dienas” ietvaros devās sakopt savu teritoriju, neskatoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, kas oktobrī mūs pārsteidza arī ar pirmo sniegu.

Darbi teritorijas sakopšanā iesākās oktobrī un turpināsies norisēt vēl novembrī. Visi talcinieki grāba krāšņās rudens lapas un transportēja tās uz komposta kaudzi. „Tīrības dienās” tika iesaistīta arī traktortehnika, lai koledžas teritoriju nokoptu pirms ziemas dziļajiem sniegiem.

Malnavā, visā tās pastāvēšanas laikā, audzēkņiem un studentiem tiek iemācītas rūpes un atbildības sajūta par savas izglītības iestādes apkārtnes tīrību un sakoptību. Ik gadus gan pavasarī, gan rudenī jaunieši tiek aicināti piedalīties Malnavas apkārtnes sakopšanā. Arī šoruden Malnavas audzēkņi un studenti aktīvi piedalījās apkārtnes sakopšanas pasākumos, kas saskanēja ar „Tīrības dienām”.

Ielūkojoties Malnavas vēsturē, mēs varam uzzināt, ka Malnavas koledžas viena no ēkām ir muiža, kas kādreiz piederēja dižciltīgam grāfam Šadurskim, kas ir bijis aizrautīgs dārzkopis. Jau pirmsākumos šī maģiskā vieta bija lolota un auklēta kā dārgums, kas prasa uzmanību un rūpes. Grāfs Šadurskis Malnavas muižu centās padarīt dižciltīgāku ar dažādām svešzemju koku sugām, ko parkā mēs varam sastapt vēl šodien.

Laikam ejot, Malnavas muižā mainījās saimnieki. Pēteris Sauleskalns atgrieza dzīvē pēc kara izpostīto Malnavas muižu un 1921. gada 10. oktobrī dibināja Latgales lauksaimniecības vidusskolu.
Mūsdienās Malnavas koledžas direktors Juris Bozovičs ir lokālpatriots, kas daudz pūles iegulda Malnavas un tās apkārtnes sakoptībā.

„„Tīrības dienas” ir lielisks pasākums, kas stimulē gan jauniešus, gan pagasta iedzīvotājus sakopt savu apkārtni, priecāties par Latvijas dabu un kultūrvēsturisko mantojumu, kas mums ir jāsaglabā nākošām paaudzēm,” atzīst Malnavas koledžas dārzniece Ingrīda Reinika.

 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: